Częste wyjazdy za granicę – jakie ubezpieczenie wybrać?

Uwielbiasz podróżować, odkrywać nowe zakątki świata i egzotyczne smaki oraz poznawać ludzi, więc często wyjeżdżasz za granicę? W ramach swoich obowiązków zawodowych regularnie udajesz się w delegacje poza Polskę? A może planujesz wyjechać do pracy sezonowej w obcym kraju? Niezależnie od okoliczności, potrzebujesz dobrego ubezpieczenia podróżnego. Dowiedz się więcej.

Do każdego wyjazdu – zarówno tego w celach rozrywkowych, jak i zawodowych – trzeba się najpierw przygotować. Jednak nie wystarczy zamówić biletów, spakować bagaży i pożegnać się z bliskimi. Trzeba również zadbać o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza, że leczenie poza granicami kraju może być bardzo kosztowne.

Ubezpieczenie podróżne – czym jest i dla kogo jest przeznaczone?

Każdy wyjazd za granicę wiąże się z ryzykiem skorzystania z pomocy medycznej poza Polską. Wypadek samochodowy, nagły upadek na schodach, problem z zębem po zjedzeniu twardego owocu – to tylko kilka z możliwych zdarzeń, które mogą Cię spotkać i które będą wymagać szybkiej interwencji lekarza.

Jednak koszty leczenia poza granicą mogą być bardzo wysokie. Jeśli zdarzenie miało miejsce na terenie Unii Europejskiej, część kosztów zostanie pokryte w ramach karty EKUZ. Zastanawiasz się, co z pozostałymi wydatkami? Tutaj może pomóc jedynie dobre ubezpieczenie podróżne, np. takie jak multi-trip oferowane przez ERGO Ubezpieczenia Podróży.

Jest to specjalnie opracowana polisa turystyczna, która obowiązuje cały rok, a nie tylko przez kilka lub kilkanaście dni wakacji. Co więcej, umowa jest zawierana na dowolną liczbę podróży w jakimkolwiek kierunku. Warunek jest jeden – każda z nich może trwać maksymalnie 40 dni.

Oferta ta jest skierowana przede wszystkim do osób, które:
– często podróżują poza granice kraju i chcą czuć się bezpiecznie, niezależnie od tego, co im się przydarzy,
– regularnie odbywają delegacje międzynarodowe w ramach obowiązków zawodowych,
– wyjeżdżają na workation i chcą miło spędzić czas.

Jednocześnie warto pamiętać, że takie ubezpieczenie mogą wykupić wyłącznie osoby, które przed zakończeniem polisy nie ukończyły do 65 roku życia. Ubezpieczający musi mieszkać na terenie Polski lub być rezydentem RP.

Świadczenia w ramach ubezpieczenia podróżnego – co obejmuje polisa?

Ubezpieczenie podróżne multi-trip jest dostępne w trzech wariantach zakresu ochrony:
– TIP, czyli podstawowym,
– TIP PLUS, czyli rozszerzonym,
– TOP, czyli pełnym.

Oferty te różnią się nie tylko zasięgiem ochrony, ale także sumą ubezpieczenia i górnymi limitami odpowiedzialności. W zakresie ubezpieczeń podróżnych mogą znaleźć się np.:
– koszty leczenia, transportu i ratownictwa,
– następstwa nieszczęśliwych wypadków, w tym także śmierć,
– bagaż i opóźnienie w jego dostawie,
– odpowiedzialność cywilna, czyli szkody wyrządzone innym na zdrowiu lub mieniu,
– koszty przerwania podróży,
– assistance podstawowe, rozszerzone i pełne – w zależności od wybranego wariantu, obejmuje ono m.in. organizację transportu powrotnego, jak i zwłok, pomoc w przypadku opóźnienia się środka transportu czy pokrycie kosztów transportu i opieki nad dziećmi.

Ponadto każdą polisę podróżną można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka, np. sporty wysokiego ryzyka, pracę fizyczną pozbawioną wysokiego stopnia ryzyka czy trudności związane z pandemią, w tym z zakwaterowaniem i wyżywieniem na czas kwarantanny za granicą.

Zakres ubezpieczenia jest niezwykle szeroki, dzięki temu można uzyskać potrzebną pomoc niezależnie od tego, co wydarzy się w podróży.

Ubezpieczenie podróżne na rok – jakie niesie korzyści?

Zastanawiasz się, czy warto wykupić ubezpieczenie podróżne na rok? To dobry wybór, ponieważ polisa:

  1. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa podczas podróży i pracy za granicą – usługi ratownicze czy medyczne są niezwykle drogie dla obcokrajowców. Np. jeden dzień pobytu w szpitalu w Katarze to wydatek aż prawie 5 000 zł! W rezultacie można z wakacji wrócić nie tylko z przykrymi wspomnieniami, ale także z długami. Dzięki ubezpieczeniu w momencie wypadku lub zachorowania nie trzeba martwić się o to, skąd wziąć pieniądze na pokrycie kosztów pomocy i leczenia, a tym samym można uniknąć problemów finansowych po powrocie do kraju,
  2. Sprawi, że Twoje wakacje będą mogły trwać bez przeszkód – zgubienie bagażu, opóźnienie środka transportu czy zniszczenie czyjegoś mienia mogą znacząco pokrzyżować plany, a przy tym zniszczyć pozytywne nastawienie na pozostały urlop. Dzięki polisie za wszystkie trudności podczas podróży otrzymasz stosowną rekompensatę, a wyrządzone szkody zostaną adekwatnie wynagrodzone ofiarom,
  3. Gwarantuje pomoc podczas wszystkich podróży, które odbywasz w ciągu roku – dzięki temu nie musisz przed każdym kolejnym wyjazdem szukać korzystnej oferty, zapoznawać się z jej warunkami ani sposobem ubiegania się o odszkodowanie. Płacisz raz, a w zamian otrzymujesz ochronę przez cały rok, niezależnie od tego, gdzie jesteś i co robisz.

Ubezpieczenie całoroczne jest szczególnie istotne w czasie pandemii, gdy sytuacja jest bardzo dynamiczna, a Ty możesz zachorować w dowolnym momencie. Przedłużenie swojego pobytu w hotelu na czas kwarantanny to dodatkowe, nieplanowane koszty. Dzięki polisie nie będziesz musiał się o nie martwić, nawet jeśli niespodziewanie zachorujesz poza domem.

Roczne ubezpieczenie podróżne – jak wykupić?

Ubezpieczenie podróżne można kupić na dwa sposoby:
– stacjonarnie w wybranym biurze podróży; placówki, które oferują tę polisę, znajdują się w całej Polsce;
– online, korzystając ze specjalnego formularza; dostęp jest do niego przez całą dobę, więc można wykupić polisę nawet o północy z zacisza własnego domu.

Ubezpieczenie podróżne to gwarancja bezpieczeństwa nie tylko w podróży, ale także podczas sezonowej pracy poza granicami kraju. Zapoznaj się z warunkami polisy i zapewnij sobie odpowiednią ochronę.

Tekst powstał we współpracy z ERGO Ubezpieczenia Podróży – Partnerem Złotym Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego.

Powiązane artykuły