Magda i Kamil Szyjka

Autorzy bloga „Podróżnicy po godzinach”. Za sobą mają mnóstwo city breaków i dłuższych wyjazdów do wielu regionów świata. Wędrowali m.in. po Europie, Afryce, Azji czy Ameryce Północnej.

Ona – mózg planistyczny większości wypraw i mistrzyni wyszukiwania miejsc, których nie ma w przewodnikach. Skrupulatnie przygotowuje mapy z zaznaczonymi miejscami, szuka wskazówek, a w trakcie podróży jest nie tylko nawigatorem, ale także kronikarzem przeżytych chwil. Uzależniona od Instagrama.

On – były dziennikarz telewizyjny i radiowy, obecnie marketingowiec, a także fotograf i montażysta filmowy. Człowiek, który bezgranicznie kocha śnieg i mróz, a jednocześnie kilka razy w roku lubi przełączyć się na tryb włoski i spędzić czas w małych, włoskich miasteczkach lub na prowincji. Jeśli plan podróży wymyka się spod kontroli to tylko dlatego, że chce zobaczyć coś jeszcze, co jest za zakrętem lub pochłonąć się kolejną rozmową z drugim człowiekiem. Ciekawość świata i ludzi sprawia, że w podróżach odnajduje spokój i siłę. Jak sam przyznaje, największą jego pasją jest właśnie drugi człowiek. Wielokrotnie to właśnie jest dla niego najważniejsze w podróżowaniu: poznawanie nowych osób, zwłaszcza rdzennych mieszkańców danego miejsca.

Przez przyjaciół tytułowany jako Don Camillo, za zamiłowanie do książek Guareschiego. Największe marzenie: stanąć na biegunie południowym. Wielki fan latania i wszelkiego rodzaju transportu.

Prezentacja